Rady a tipy

Ako správne zabaliť váhu pred prepravou

Správne zabalenie váhy

Správne zabaliť digitálnu váhu na jej prepravu kuriérskou, či poštovou službou nemusí byť pre každého hračkou. V našej spoločnosti denne využívame služby kuriérskych spoločnosti a niekedy sa stáva, že počas prepravy príde k poškodeniu zásielky v dôsledku nedôkladného zabalenia váhy. Služby kuriéra nevyužívame len na zasielanie nových váh, ale vo veľkej miere aj na zvoz váh od zákazníkov, ktoré k nám prídu napríklad na servis.

Je potrebné si uvedomiť, že pri preprave balíkov nie je vždy možné použiť označenie balíka nálepkou „KREHKÉ“, ako je to pri preprave Slovenskou poštou. Kuriérske spoločnosti s každým balíkom manipulujú rovnako a označenie „KREHKÉ“ nemá žiadny význam. Pri manipulácii s balíkom pri preprave môže prísť napríklad k jeho pádu z pásu na triediacej linke, alebo otrasom pri preprave autom.

Základným pravidlom pri balení váhy je, aby bola plošina váhy oddelená od váhy pri jej preprave (toto platí len v prípade ak plošina váhy nie je pevnou súčasťou váhy). Oddelením plošiny od váhy zabezpečíme ochranu najcitlivejších častí váhy – jej snímačov. Najvhodnejší spôsob zabalenia váhy je ten, že plošinu váhy otočíme nožičkami nahor a zabezpečíme, aby sa plošina priamo nedotýkala tela váhy.

Na obrázku môžete vidieť ako je zabalená váha QHC. Ochranný polystyrén zabezpečí, že plošina je oddelená od váhy pri jej preprave. Toto balenie zabezpečí, že počas prepravy nehrozí poškodenie snímača, v dôsledku tlaku sily zvrchu krabice.

Oddelená plošina na váhe QHC

Najlepšou voľbou je posielať váhu v originálnom obale, ktorý zabezpečuje dostatočnú ochranu váhy pred poškodením.

Originálne balenie váhy QTP
Originálne balenie váhy QTP

Ak Vám originálne balenie nezostalo, je dôležité váhu obaliť adekvátnym obalovým materiálom, napríklad bublinkovou fóliou. Ak ju nemáte k dispozícii, stačí použiť napríklad obyčajný novinový papier. Takéto zabalenie ochráni nielen snímače váhy pred prípadnými nárazmi, ale taktiež aj celé telo váhy, ktoré býva zvyčajne plastové. Na ďalších fotkách fotkách si ukážeme správny postup balenia.

Dno škatule vystelieme napríklad papierom
Vložíme váhu
Plošinu váhy zabalíme napríklad do bublinkovej fólie a otočíme nožičkami nahor
Pridáme ďalší papier, aby sa váha nemohla v škatuli pohybovať
Pridáme ďalší obalový materiál a škatuľu zavrieme

Na nasledujúcich fotkách môžete vidieť nesprávne zabalenú váhu, ktorá bola poškodená v procese prepravy.

Zlomené nožičky na plošine váhy
Zlomené plasty v dôsledku nesprávneho zabalenia váhy

V tomto prípade zákazník vložil váhu do krabice bez akejkoľvek výplne. Váha sa počas prepravy mohla voľne pohybovať. Po prijatí sme zistili, že váha má odlomené nožičky na plošine. taktiež došlo k poškodeniu snímača, nakoľko plošina zostala položená na váhe. Krabica od váhy bola pretlačená inou krabicou, ktorá bola na nej položená a počas prepravy bol poškodený snímač. Váha sa teda stala nefunkčnou. Celému poškodeniu by sa dalo predísť zabalením váhy podla návodu vyššie.

 

Späť na zoznam