Rady a tipy

ATEX: Váhy do výbušného prostredia

ATEX

Čo je ATEX?

ATEX je skratka pre „ATmosphères EXplosibles“ (výbušné prostredie). Tento pojem je tiež používaný  v smerniciach Európskej únie, týkajúcich sa  zariadení a prístrojov vhodných na použitie v potenciálne výbušnej atmosfére, teda môžem obsahovať horľavé plyny, hmlu, výpary alebo horľavý prach. Dostatočnou koncentráciou týchto látok zmiešaných so vzduchom môže byť zdrojom vznietenia a následného výbuchu.

Aby mohli byť elektrické zariadenia používané v takomto prostredí musia byť navrhnuté a skonštruované tak, aby za bežných prevádzkových podmienok nehrozilo nebezpečenstvo výbuchu vplyvom zvýšenia prevádzkovej teploty, prípadne iskrením el. obvod a iné…  na zariadeniach používajúcich sa v takomto prostredí.

Dlhoročnou spoluprácou a spokojnosťou s naším dodávateľom, spoločnosťou Dini Argeo, sme sa rozhodli do našej ponuky zaradiť aj váhy vhodné do výbušného prostredia práve od tejto spoločnosti a preto Vám ju predstavíme:

 

Označenie ATEX

Kto je Dini Argeo?

Dini Argeo je spoločnosť špecializujúca sa na dizajn a výrobu váh a vážiacich systémov, ktorá sa pre svoju kvalitu a spoľahlivosť dobre etablovala na svetovom trhu.

Riešenia váženia ponúkané spoločnosťou Dini Argeo pokrývajú všetky priemyselné vážiace funkcie: od počítania kusov,  automatické dávkovanie,  logistického váženia (váhy paletových vozíkov, paletové váhy, vidlicové vážiace vozíky, závesné žeriavové váhy), štítkovanie,  kontroly výrobných liniek, až po váženie vozidiel.

Dini Argeo tiež ponúka širokú škálu rozhraní a príslušenstva zaručujúcich maximálnu konektivitu a flexibilitu použitia.

Produkty, okrem toho, že zodpovedajú štandardom kvality uznávaným na medzinárodnej úrovni, sú podrobované najlepším nezávislým certifikačným laboratóriám, akreditovaným na európskej úrovni, aby bola zaručená maximálna kvalita pre zákazníka.

Dini Argeo a ATEX

 

Dini Argeo ponúka riešenia váženia pre nebezpečné prostredia klasifikované podľa smerníc ATEX 99/92/CE.

Od návrhu elektronických dosiek až po výrobu indikátorov, snímačov zaťaženia, plošín, váh pre paletové vozíky, žeriavových váh a príslušenstva.  Ponúka široký sortiment zariadení pre zóny ATEX.

Je tiež schopné dodať certifikáciu, alebo vyhlásenie o zhode celého systému zaručujúce zákazníkovi bezpečnosť zakúpeného systému a zároveň poskytnúť kompletný servis s cieľom urýchliť čas vývoja alebo inštalácie.

Preto predstavíme niekoľko výrobkov od vyššie spomenutého výrobcu z rady žeriavových a paletových váh spĺňajúce požiadavky používania vo výbušnom prostredí.

 

ATEX váhy do výbušného prostredia

Žeriavové a paletové váhy spĺňajúce požiadavky ATEX

Žeriavové váhy

Tieto sa rýchlo inštalujú na zdvíhací systém (žeriav, žeriavové mosty atď.) Celá konštrukcia je z ocele, čo zaručuje maximálnu odolnosť proti náhodným nárazom. Veľká odolnosť proti preťaženiu. Veľmi malá vzdialenosť medzi horným krúžkom a spodným hákom, aby sa neznížila nosnosť zdvíhacieho systému.

žeriavová váha MCWX2GD
žeriavová váha MCWATEX2GD

Paletové váhy

Na rýchle váženie priamo tam, kde je to potrebné. Paletové váhy TPWX sú presné, robustné a ľahko sa používajú. Rozmery sú štandardizované pre EUROPALETY. Údaj o hmotnosti je jasný a dobre čitateľný. Elektronické časti sú chránené pred nárazmi, postriekaním a prachom.

paletová váha TPWX2GD
Paletová váha TPWX2GDI
Späť na zoznam