Inšpirácie, Rady a tipy

Čo sú to overenia.sk ?

Tento web umožňuje jeho užívateľom viesť evidenciu určených meradiel – zjednodušene obchodných váh.  Kúpou obchodnej váhy z eshopu www.digitalne-vahy.sk , registráciu Vašej váhy na stránke máte automaticky a zdarma. Ak nie ste našim zákazníkom môžete sa na stránke registrovať a svoje váhy si zaevidovať sami.  Úlohou stránky je viesť evidenciu vašich váh, ako aj kontrola platnosti certifikátu, nakoľko certifikáty pre obchodné váhy sú platné zvyčajne 2 roky. Naša stránka vás bude informovať o končiacom sa termíne platnosti certifikátu v dvoch termínoch, a to 2 a 1 mesiac, pred jeho skončením platnosti. Ak máte zaregistrovaných viac váh a prípadne aj na rôznych miestach a prevádzkach informačný mail bude zaslaný zodpovedným osobám na jednotlivých prevádzkach, ktoré ste si zadali pri zaevidovaní. V tomto období  je potrebné si dať váhu skontrolovať, prípadne nastaviť, aby bola pripravená na následné overenie, čím si predĺžite platnosť overenia vašej váhy na ďalšie 2 roky.

Ako sa pracuje so stránkou overenia.sk

1.Prihlásenie/registrácia

  • ak ste zákazníkom eshopu digitalne-vahy.sk kúpou obchodnej váhy vám boli doručené na Vašu mailovú adresu prihlasovacie údaje na stránku www.overenia.sk. Zadaním prihlasovacích údajov sa prihlásite a môžete spravovať svoju evidenciu váhu.
Prihlásenie overenia.sk
  • ak nie ste našim zákazníkom a chcete si svoje váhy zaevidovať, kliknite na záložku Registrácia. Vyplňte potrebné údaje a stlačte tlačidlo Registrovať.

2. Záložka Váhy

  • Po prihlásení sa zobrazí záložka Váhy. V tejto záložke máte komplet zaevidovanú databázu vašich váh

 

  • V prípade ak máte zaevidované väčšie množstvo váh, môžete použiť funkciu Vyhľadávanie v hornej časti, zadaním jedného z parametrov vyhľadávanej váhy (model, výr. číslo, prevádzky)
  • V pravej hornej časti máte tlačidlo Pridať novú váhu, kde si môžete do zoznamu zaevidovaných váh pridať ďalšiu váhu
  • V tejto časti môžete pridať certifikát, prípadne ho zobraziť.

 

 

  • Tlačidlom Upraviť, môžete zmeniť údaje danej váhy (model, výr. č., váživosť, dielik, typ meradla, prevádzku)

 

Nižšie na stránke je uvedená legenda, ktorá vás informuje o stave platnosti vášho certifikátu

 

3. Záložka váhy/Pridať novú váhu

  • Je potrebné vyplniť údaje o váhe a stlačiť tlačidlo Zaregistrovať váhu

4. Záložka Prevádzky
V tejto časti je možné zadefinovať si jednotlivé prevádzky, na ktorých sa fyzicky nachádzajú Vaše váhy. Je potrebné si vytvoriť aspoň jednu prevádzku s názvom, kontaktnou osobou a emailovou adresou, na ktorú sa budú odosielať notifikácie o konci platnosti overenia váhy.

  • v pravej hornej časti je tlačidlo Pridať novú prevádzku, kde si môžete vyplnením potrebných údajov pridať ďalšiu prevádzku.

5. Záložka Profil

  • V tejto časti si môžete aktualizovať svoje údaje (názov spoločnosti, IČO, kontaktnú osobu, tel. kontakt, email, fakturačnú adresu, prípadne si zmeniť prihlasovacie heslo). Zmenené údaje uložíte stlačením tlačidla Aktualizovať.
Späť na zoznam