Váhy do prevádzok

V tejto sekcii nájdete obchodné váhy, ktoré sa používajú pri vážení v obchodnom styku t.j. fakturácia, predaj tovaru podľa hmotnosti, vytváranie spotrebiteľských balení atď. Ďalej si tu môžete vybrať zo širokého sortimentu počítacích a balíkových váh, ale taktiež váh nerezových. Poslednou kategóriou sú váhy určené do potravinárskeho priemyslu.
ŠIROKÝ VÝBER

VYBERTE SI VÁHU PODĽA KATEGÓRIE

hex27

OBCHODNÉ VÁHY

Obchodné váhy alebo známe aj ako ciachované váhy sú zariadenia určené na používanie pri obchodnom styku v predajniach, na trhoviskách a podobne. Tieto meradlá sú dodávané s dvojročným platným úradným overením. Z ponuky si môžete vybrať váhy s výpočtom ceny (t.j. na základe jednotkovej ceny a hmotnosti tovaru vypočítajú konečnú cenu produktu) alebo bez výpočtu ceny.

Väčšina váh z ponuky disponuje nerezovou plošinou rôznych rozmerov, a taktiež ďalšími zaujímavými funkciami, ktoré sa líšia v závislosti od modelu váhy.

Viac o správnom výbere obchodnej váhy sa dočítate aj na našom blogu: Ako si správne vybrať obchodnú váhu. 

hex28

POČÍTACIE VÁHY

Počítacie váhy sú užitočným pomocníkom v prevádzkach ako sú železiarstva alebo predajne so spojovacím materiálom a iným drobným materiálom. Disponujú funkciou váženia a výpočtu počtu kusov, čo obsluhe výrazne uľahčuje prácu s drobnými komponentami.

V sekcii počítacích váh nájdete váhy technologické (pre informatívne váženie), ale aj úradne overené, s platným certifikátom o overení.

Viac o funkcii počítania kusov sa dočítane v našom článku: Test počítacích váh. 

hex29

BALÍKOVÉ VÁHY

Balíkové váhy nájdu svoje využitie v každej prevádzke, v ktorej sa pracuje s balíkmi alebo listovými zásielkami. Z našej širokej ponuky balíkových váh si môžete vybrať váhy od menších plošín, s menšou váživosťou (vhodné napríklad aj na listové zásielky), až po váhy s veľkými plošinami, ktoré slúžia na kontrolu hmotnosti väčších balíkových zásielok.

Inšpirácie a rady ako vybrať správnu balíkovú váhu napríklad pre váš e shop získate v nasledujúcich blogových príspevkoch: Ako vybrať právnu váhu pre e-shop alebo Balíková váha pre Packetu (Zásielkovňu).

hex25

CELONEREZOVÉ VÁHY

Kategória celonerezové váhy obsahuje váhy, ktoré sa vyznačujú vyšším IP krytím a sú vhodné do prevádzok, kde je vlhké a prašné prostredie (napr. prevádzky na spracovanie mäsa, potravín, pekárne a podobne).

Váhy vyrobené z nerezovej ocele sú veľmi jednoduché na údržbu a spĺňajú vysoké hygienické štandardy. V tejto kategórií nájdete menšie (stolové) váhy, ale taktiež aj plošinové váhy s väčšími rozmermi vážiacej plošiny a vyššou váživosťou. Aj v tejto kategórií nájdete úradné váhy, určené pre obchodné váženie, ale tiež váhy technologické, ktoré sú určené len na informatívne váženie.

hex26

VÁHY PRE POTRAVINÁRSTVO

V kategórií váh pre potravinárstvo nájdete váhy, ktoré majú svojimi vlastnosťami spĺňajú aj náročnejšie podmienky pre potravinársky priemysel. Majú odolnejšiu konštrukciu a taktiež sú jednoduché na údržbu. Svoje uplatnenie nájdu v potravinárskych prevádzkach, akými sú napríklad mäsiarstva, bufety a iné stravovacie zariadenia.

Aj v tejto kategórii sú váhy rozdelené do dvoch základných skupín, a to: úradne overené váhy a váhy technologické. Technologické váhy sa používajú v procese výroby a obchodné váhy je možné použiť predovšetkým v predajnej oblasti. Niektoré z vybraných model váh spĺňajú aj normy HACCP (systém zaistenia bezpečnosti potravín).

ŠIROKÝ VÝBER

VYBERTE SI VÁHU PODĽA POUŽITIA

Ponúkame vám široký výber váh pre rôzne použitie. Vyberte si váhu podľa použitia.