Sme autorizovaný distribútor a výrobca váh

Ako vyberať priemyselné váhy?

Pred výberom nielen priemyselnej váhy je nutné vedieť niekoľko atribútov, a to konkrétne: maximálnu  váživosť, dielik (presnosť) a v prípade plošinový váh aj veľkosť plošiny. Pre správny výber váhy do vašej prevádzky musíme vedieť aj to či potrebujeme obchodnú váhu (t.j. váhu na základe, ktorej budete vykonávať napr. fakturáciu alebo vytvárať spotrebiteľské balenia atď.) alebo bude postačovať váha technologická.

Z našej ponuky si taktiež môžete vybrať aj špecifické druhy priemyselných váh, ako sú paletové vozíky s váhou alebo závesné žeriavové váhy.

ŠIROKÝ VÝBER

VYBERTE SI VÁHU PODĽA KATEGÓRIE

Ponúkame vám široký výber váh pre rôzne použitie. Vyberte si váhu podľa kategórie.
Plošinové váhy

PLOŠINOVÉ VÁHY

Plošinové váhy majú široké spektrum použitia. Svoje uplatnenie nájdu v priemyselnej výrobe, poľnohospodárstve a potravinárstve, ale aj pri samozberoch alebo na menších prevádzkach na príjem tovaru. Vyznačujú sa odolnou konštrukciou (zväčša oceľovou) a  rôznymi funkciami ako napríklad akumulácia vážení, počítanie kusov, tara a podobne.

Z našej ponuky si môžete vybrať z rôznych veľkostí plošiny od menších plošín s rozmermi od 300×400 mm až po veľké plošiny s rozmermi až po 2500×1500 mm a váživosťou až do 6000 kg.

V sekcii plošinových váh si môžete vybrať váhy, ktoré majú rozličné umiestnenie displeja (napr. na stĺpiku alebo je možnosť umiestniť ho na stenu). V ponuke príslušenstva pre plošinové váhy nájdete prepravné kolieska, transportné stolíky, nájazdy rôznych rozmerov, ale aj zábrany, ktoré sa používajú pri vážení vriec.

V našom e-shope nájdete priemyselné plošinové váhy technologické, ale aj overené, určené na obchodné váženie.

hex24

PALETOVÉ VÁHY

Paletové váhy sú spravidla dizajnované v tvare písmena ,,U“, čo umožňuje rýchle a efektívne váženie europaliet (1200×800) pomocou klasického paletového vozíka. Na samotné odváženie palety je potrebný relatívne malý zdvih samotnej palety (od cca 90mm). Paletová váha je aj vďaka svojim kompaktným rozmerom v porovnaní s klasickými plošinovými váhami veľmi skladná a v prípade, že váhu nepoužívate, ju môžete jednoducho zdvihnúť pomocou transportnej rukoväte a oprieť napríklad o stenu. Navyše má paletová váha zabudované dve transportné kolieska, vďaka ktorým je možné váhu veľmi jednoducho premiestniť na potrebné miesto.

Paletové váhy je možné zakúpiť v dvoch základných váživostiach: 1500 kg a 3000 kg. Na našom e-shope nájdete aj paletové váhy, ktoré majú rozšírené lyžiny a sú tak vhodné napríklad aj na váženie IBC kontajnerov s rozmerom 1000x1200mm. V ponuke sa nachádzajú aj úradne overené modely a tiež modely v nerezovom prevedení.

hex22

PALETOVÉ VOZÍKY S VÁHOU

Paletové vozíky s váhou sú veľmi efektívnym pomocníkom na vašej prevádzke, ktorí šetria váš čas aj peniaze. Tovar umiestnený napríklad na palete viete v jednom kroku premiestniť, prípadne uložiť a zároveň odvážiť.

Snímače váhy sú zabudované na lyžinách paletového vozíka a hmotnosť sa zobrazuje na indikátore, ktorý je umiestený priamo na paletovom vozíku.

Paletový vozík s váhou teda slúži ako štandardný paletový vozík, na prepravu paliet a iných ťažkých bremien, napríklad po sklade a zároveň slúži na samotné váženie naloženého tovaru. Na rozdiel od paletovej váhy – U alebo klasickej plošinovej váhy je paletový vozík s váhou mobilnejší a podstatne skladnejší.

Paletové vozíky s váhou sa štandardne vyhotovujú vo váživosti 2000 kg s dielikom 1 kg. V ponuke však nájdete aj presnejšie modely (dielik 200 – 500g), modely s dvojitým rozsahom váživosti ako aj modely v nerezovom prevedení.

hex21

ZÁVESNÉ/ŽERIAVOVÉ VÁHY

Závesné/žeriavové váhy sú určené predovšetkým na váženie bremien v závese. Využitie závesných váh šetrí napríklad miesto v sklade a umožňujú váženie neforemných či nadrozmerných  bremien, ktorých váženie by bolo na klasickej  plošinovej váhe značne komplikované.

Závesné váhy sú vyhotovené v rozličných váživostiach. Na našej stránke nájdete malé závesné váhy napríklad pre rybárov, či váhy na preváženie batožiny, cez väčšie váhy do 500 kg, ktoré sú obľúbené napríklad medzi  poľovníkmi, až po veľké a robustné závesné váhy pre priemysel vo váživosti až do 50 t.

V ponuke nájdete aj váhy s externým displejom alebo tlačiarňou. Aj v tejto kategórii ponúkame váhy s úradným overením určené na fakturáciu.

Pri výbere žeriavovej váhy vám pomôže aj článok na našom blogu: Ako vybrať závesné váhy 

hex25

CELONEREZOVÉ VÁHY

Kategória celonerezové váhy obsahuje váhy, ktoré sa vyznačujú vyšším IP krytím a sú vhodné do prevádzok, kde je vlhké a prašné prostredie (napr. prevádzky na spracovanie mäsa, potravín, pekárne a podobne).

Váhy vyrobené z nerezovej ocele sú veľmi jednoduché na údržbu a spĺňajú vysoké hygienické štandardy. V tejto kategórií nájdete menšie (stolové) váhy, ale taktiež aj plošinové váhy s väčšími rozmermi vážiacej plošiny a vyššou váživosťou. Aj v tejto kategórií nájdete úradné váhy, určené pre obchodné váženie, ale tiež váhy technologické, ktoré sú určené len na informatívne váženie.

Nízkoprofilová váha

NÍZKOPROFILOVÉ VÁHY

Nízkoprofilové váhy sa vyznačujú svojou nízkou výškou. Tieto váhy sú pre svoju výšku vhodné pre váženie napríklad vozíkov na kolieskach, sudov atď. Svoje využitie nájdu taktiež v zdravotníctve, pretože tieto váhy sú vhodné na váženie imobilných pacientov na invalidných vozíkov.

Tento typ váh je jednoduchý na inštaláciu, pretože vďaka svojej nízkej výške nevyžadujú zabudovanie do zeme. Niektoré z váh majú integrované krátke nájazdy, ktoré umožňujú ľahšie vytiahnutie bremena na plošinu váhy. Pri iných modeloch je možnosť nájazdy za príplatok dokúpiť.

atex

VÁHY DO ATEX

Kategória váh do ATEX prostredia obsahuje špeciálne váhy, ktoré sú vhodné do výbušného prostredia. Nájdete tu plošinové, ale i žeriavové váhy, ktoré spĺňajú náročné podmienky tohto typu prostredia.

Vybrať si môžete váhy s rozličnými váživosťami a veľkosťami plošín. Váhy sú dodávané so všetkými potrebnými certifikáciami.

ŠIROKÝ VÝBER

VYBERTE SI VÁHU PODĽA POUŽITIA

Ponúkame vám široký výber váh pre rôzne použitie. Vyberte si váhu podľa použitia.